Konu bulaşık yıkamak olunca, bulaşık makineleri elde yıkamaya karşı her seferinde üstün gelmektedir. Sadece daha hijyenik bir yıkama sunmakla kalmayıp çok fazla su tasarrufu sağlar ve daha az enerji faturası ödersiniz.

Bulaşık Makinesi Kullanmanın Enerji Tasarrufu Bakımından Faydaları Nelerdir?

Daha Az Su ve Elektrik Faturası

Elde bulaşık yıkamanın para biriktirememenize sebep olacağı birkaç yol vardır.

Elde yıkarken kullanılan suyu ısıtmanın maliyeti genelde gözden kaçırılmakta ve bu da hızlı bir şekilde faturalarınızı şişirmektedir. Küçük tasarruflar zaman içinde birikir. Kulağa öyle gelmese de, bulaşık makinesi düzenli olarak verimli şekilde kullanıldığında her yıl tasarruf ettiğiniz para miktarıyla kendi masrafını çıkarır.

Küçük Şeylerden Tasarruf Etmek

Bulaşıkları elde yıkadığınızda, işin yıkama kısmıyla bitmediğini de dikkate almak önemlidir. Süngerlerinizi ve kurulama bezlerinizi de olabildiğince temiz tutmak için de zaman ve para harcamanız gerekir; bu da bulaşık makinenizi çalıştırarak düzenli olarak yenisiyle değiştirmenizle aynı şeydir.

Elde bulaşık yıkarken olduğu gibi su sürekli ısıtılmadığından sadece enerji faturalarınızın maliyetini düşürmekle kalmaz, aynı zamanda kurulama bezlerini sürekli yıkamak ve değiştirmek zorunda da kalmazsınız.

Karbon Ayak İzinizi Azaltmak

Çevreyi mümkün olduğunca korumak için bilinçli bir çaba gösteriyorsanız, bu da bir bulaşık makinesine yatırım yapma kararı almanızda etkili olabilir. Elde bulaşık yıkamanın aksine, bulaşık makinesi daha az miktarda su ve elektrik harcar ve böylece karbon ayak izinizi azaltır. İsterseniz enerji tasarruflu programı kullanmayı seçerek, kullandığınız enerji miktarını daha da azaltabilirsiniz.

Enerji Tasarrufu Sağlamak için Diğer İpuçları:

İlk Olarak ve En Önemlisi Bulaşık Makinenizi Dolduğunda Çalıştırmalısınız

Makinenizi tam dolmadan çalıştırırsanız, yıkamanın bitmesini beklerken mutfağınızda başka bulaşıklar birikecektir. Makinenizi etkili şekilde doldurma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, Finish’in bulaşık makinesini doldurma rehberine göz atın.

Bulaşık Makinenizi Ayda Bir Temizlemeyi Unutmayın

Finish Bulaşık Makinesi Temizleyici ile kireç temizliği ve oluşan yağların giderilmesi dahil olmak üzere bulaşık makinesinin göremediğiniz parçalarını temizleyerek makinenizin bakımını yapabilirsiniz.

Güçlü Bir Deterjan Kullanın

Finish Quantum Max Activ Blu ile en inatçı yemek lekelerini bile çıkarabilirsiniz; böylece bulaşıklarınızı sudan geçirmenize gerek kalmaz ve su kullanımından para tasarrufu yaparsınız.

Makinenizde Enerji Tasarrufu/Eco Modunu Seçin

Bulaşıklarınızı yıkamak daha uzun sürse de, enerji tasarrufu modunda diğer bulaşık makinesi programlarına göre daha az su ve %20 daha az enerji kullanılır.

Daha önce belirtildiği gibi, bulaşık makineleri pek çok açıdan elde yıkamaya göre daha etkilidir. Sadece paradan tasarruf etmenizi sağlamakla kalmayıp zamandan ve enerjiden de tasarruf etme imkanı verir ve böylece ailenizle ve arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirebilirsiniz.

Biriktirdiğiniz tüm bu parayla ne yapardınız?

Benzer İçerikler

Bulaşık Makinesi Hakkında Bilmedikleriniz

  Bulaşık makinesi hiç şüphesiz hayatımızı kolaylaştıran beyaz eşyalardan biri. Özellikle birkaç kişilik evlerde bulaşık gibi her gün, h...
Devamını oku

Cam Bardaklar ve Seramik Bardaklar Bulaşık Makinesin...

Cam Bardaklar ve Seramik Bardaklar Bulaşık Makinesinde Nasıl Yıkanmalı? Mutfak ve sofraların vazgeçilmezleri arasında bardaklar önemli y...
Devamını oku