WEB SİTESİNİ KULLANMADAN ÖNCE LÜTFEN BU HÜKÜM VE KOŞULLARI DİKKATLİCE OKUYUN

Bu hüküm ve koşullar ("Hükümler"), bu web sitesinin ("Web Sitesi") size ("siz"/"sizin") sunulduğu hükümlerdir. Bu Web Sitesine erişerek bu Hükümlere bağlı kalmayı kabul edersiniz. Bu Hükümleri kabul etmiyorsanız, lütfen Web Sitesini kullanmayın.

Her alanla ilgili daha fazla bilgiye doğrudan gitmek için aşağıdaki başlığa tıklayın:

 1. Hakkımızda bilgiler
 2. Sorular ve Şikayetler
 3. Telif hakkımız ve diğer Fikri Mülkiyet Haklarımız
 4. Diğer Reckitt Benckiser Markaları ve Web Siteleri
 5. Satın almalar
 6. Sitelerimizden bağlantılar
 7. Web sitesini kullanımınız
 8. Kullanıcı tarafından yüklenen içerik
 9. Yasal yükümlülükleriniz
 10. Yayınlanan bilgilere güven
 11. Web sitemizi askıya alabilir veya geri çekebiliriz
 12. Tüketici olmanız durumunda sorumluluğumuz
 13. İşletme olmanız durumunda sorumluluğumuz
 14. Kişisel bilgilerinizi nasıl kullanabiliriz?
 15. Bu Hüküm ve Koşullardaki Değişiklikler
 16. Sizin için geçerli olabilecek diğer hükümler
 17. Genel
 18. Geçerli yasa ve yargı yetkisi

1. HAKKIMIZDA BİLGİLER

1.1 Birlikte, İngiltere'de 08784077 sicil numarasıyla kayıtlı olan ve kayıtlı adresi 103-105 Bath Road, Slough, SL1 3UH, United Kingdom adresinde bulunan bir şirket olan RB UK Commercial Limited ve İngiltere'de 11284867 kayıt numarasıyla kayıtlı olan ve kayıtlı adresi 103-105 Bath Road, Slough, SL1 3UH, United Kingdom adresinde bulunan bir şirket olan RB UK Hygiene Home Commercial Limited'iz (“biz”/ “bize”/ “bizim”). Biz bir Reckitt Benckiser şirketiyiz.

2. SORULAR VE ŞIKAYETLER

2.1 Bu Web Sitesi ile ilgili herhangi bir sorunuz, şikayetiniz veya yorumunuz varsa, +44 (0) 1753 217 800 numaralı telefonu arayarak Kurumsal İletişim biriminden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Rb.com adresindeki kurumsal Web Sitemiz yerel şirketlerimizin bir listesini ve iletişim bilgilerini içerir.

3. TELİF HAKKIMIZ VE DIĞER FİKRİ MÜLKIYET HAKLARIMIZ

3.1 Web sitesini ve içeriğini kullanmanız, telif hakları, ticari markalar, patentler, tasarım hakları, ticari adlar, veritabanı hakları ve komşu hakların yanı sıra yapabilme bilgisi hakları dahil olmak üzere Web Sitesi ile ilgili fikri mülkiyet hakları veya ilgili hakların (“Fikri Mülkiyet Hakları”) herhangi biri ile ilgili olarak size hiçbir hak vermez. Web Sitesinde yer alan İçeriğin tasarımı, düzenlemesi, yapısı, seçimi, eşgüdümü, ifadesi ve “görünümü ve hissi” dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm metinler, kullanıcı arayüzleri, görsel arayüzler, grafikler, çizimler, fotoğraflar, ticari markalar, logolar, bilgisayar kodu ve diğer ilgili materyaller (birlikte, "İçerik") bize aittir veya bizim kontrolümüzdedir ya da üçüncü taraf lisans verenlerimiz tarafından bize lisanslanmıştır. Tüm bu haklar saklıdır.

3.2 Hükümlerdeki hiçbir husus, Fikri Mülkiyet Haklarının bizden size veya herhangi bir üçüncü tarafa devredilmesi anlamına gelmez.

3.3 Web Sitesindeki İçeriği, hizmetleri, web sayfalarını veya materyalleri veya Web Sitesini oluşturan unsurların bilgisayar kodlarını kendi kişisel kullanımınız dışında hiçbir şekilde kopyalayamaz, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz, indiremez, paylaşamaz, yayınlayamaz, kaydedemez, iletemez, ticari olarak istismar edemez, düzenleyemez, kamuya yayamaz veya dağıtamazsınız. Ayrıca, Web Sitesinin veya İçeriğin herhangi bir bölümünde herhangi bir otomatik veya manuel cihaz, program, algoritma veya metodoloji veya benzer herhangi bir işlem kullanamazsınız. Yukarıdakilere tabi olarak, herhangi bir bilginin birden fazla kopyasının yapılmaması koşuluyla, bu içeriğin önemli olmayan bölümlerini, görüntülemek amacıyla sabit diskinize indirebilirsiniz.

3.4 Bu 3. madde kapsamında izin verilenin dışında herhangi bir kullanım, yalnızca önceden yazılı iznimizle gerçekleştirilebilir.

3.5 Yetki sahibi olmadığımız herhangi bir bölgede herhangi bir isim, logo veya marka kullanma iddiasında değiliz ve bu tür herhangi bir bölgeye böyle bir isim, logo veya marka taşıyan ürünler ve/veya hizmetler tedarik etmeyecek veya tedarik etmeyi teklif etmeyeceğiz.

4. DİĞER RECKITT BENCKISER WEB SİTELERİ VE MARKALARI

4.1 Diğer Reckitt Benckiser web sitelerinde veya markalarımızın web sitelerinde (aşağıda “Marka Web Siteleri” olarak anılır) ya da söz konusu web siteleri aracılığıyla size sunduğumuz tüm ürünler veya hizmetler, ilgili Marka Web Sitelerine eriştiğinizde size bildirilecek olan ek hüküm ve koşullara tabidir.

4.2 Bu Web Sitesi ve sağlık ürünlerimiz veya ruhsatlı ilaçlarımız hakkında bilgi sağlamak için tasarlanan Marka Web Siteleri, kullanımla ilgili tıbbi tavsiye veya talimatlar sağlamayı amaçlamaz, yalnızca herhangi bir kişi tarafından veya herhangi bir özel amaç için güvenilmemesi gereken genel bilgilerdir. Bireysel durum ve ihtiyaçların tedavisi konusunda tavsiye almak için daima doktorunuza veya eczacınıza danışın.

5. SATIN ALMALAR

5.1 Web Sitesinde satışa sunulan herhangi bir ürün ve/veya hizmetin Sizin tarafınızdan satılması ve satın alınması için yapılan herhangi bir teklif, burada bulunan RB Satış Hüküm ve Koşullarına tabidir.

5.2 Web Sitesinde veya herhangi bir Marka Web Sitesinde görünen herhangi bir ürün ve/veya hizmetin, belirli bir ürün ve/veya hizmeti satın almak istediğiniz yer ve zamanda mevcut olduğunu veya olacağını garanti etmiyoruz.

5.3 Ürün ve hizmetler ile ilgili yükümlülüklerimiz, eğer varsa, yalnızca RB Satış Hüküm ve Koşullarına tabidir ve bunlara göre sağlanır ve bu Web Sitesindeki hiçbir şey bu tür Satış Hüküm ve Koşullarını değiştirecek şekilde yorumlanmamalıdır.

6. SİTEMİZDEN BAĞLANTILAR

6.1 Zaman zaman diğer web sitelerine bağlantılar sağlayabiliriz (reklam yoluyla veya başka şekilde). Bu bağlantılar yalnızca başvuru kolaylığı ve rahatınız için sağlanır. Bu tür üçüncü taraf web sitelerini kontrol etmiyoruz ve içeriklerinden sorumlu değiliz. Bağlantıları dahil etmemiz, bu tür web sitelerinde yer alan materyallerin veya bu web sitelerinin operatörleri ile herhangi bir ilişkinin onaylandığı anlamına gelmez. Üçüncü bir taraf ile yapabileceğiniz herhangi bir işlem veya sözleşmeye taraf olmayacağımızı ve bu web sitelerini kullanmaktan dolayı uğrayabileceğiniz herhangi bir zarar veya ziyan ile ilgili olarak size karşı sorumlu olmayacağımızı kabul edersiniz. Bizi sizinle üçüncü taraf arasındaki herhangi bir anlaşmazlığa dahil etmeyeceğinizi kabul edersiniz.

7. WEB SİTESİNİ KULLANIMINIZ

7.1 Web sitesini kullanırken şunları yapmayacağınızı kabul edersiniz:

7.1.1 Web sitesini cezai, hileli, yasa dışı veya bu Hükümlerle yasaklanmış herhangi bir faaliyetin teşvik edilmesine, tedarik edilmesine veya gerçekleştirilmesine yol açabilecek herhangi bir şekilde kullanmak;

7.1.2 Web Sitesini kişisel kullanımınız dışında herhangi bir amaç için kullanmak;

7.1.3 'spam' e-posta dağıtımı yolu da dahil olmak üzere üçüncü taraf ürünlerinin veya hizmetlerinin ya da kendi ürünlerinizin veya hizmetlerinizin reklamını veya tanıtımını yapmak;

7.1.4 virüs, truva atı içeren dosyaları aktarmak veya Web Sitesine zararlı başka herhangi bir faaliyette bulunmak;

7.1.5 önceden yazılı iznimiz olmadan bir üçüncü taraf sitesinden Web Sitesine bağlantı sağlamak;

7.1.6 Web Sitesi ile bağlantılı veya ilişkili herhangi bir kullanıcı hesabına yetkisiz erişim elde etmek veya yetkisiz erişim elde etme girişiminde bulunmak veya Web Sitesi güvenlik önlemlerine sızmak veya sızma girişiminde bulunmak; veya

7.1.7 başka herhangi bir kişinin Web Sitesine erişmesini, Web Sitesini kullanmasını veya Web Sitesinden yararlanmasını engellemek.

7.2 Web Sitesine her erişimin ve Web Sitesinin her kullanımının riski ve sorumluluğu size aittir. Kendi virüs koruma yazılımınızı kullanmalısınız.

7.3 İnternet bağlantınız aracılığıyla Web Sitesine erişen tüm kişilerin bu Hükümlerden ve bu Hükümlerde sıralanan diğer geçerli hüküm ve koşullardan haberdar olmalarını ve bunlara uymalarını sağlamaktan da sorumlusunuz.

7.4 Bu Hükümlerdeki kısıtlamalardan herhangi birini ihlal ettiğinize inanırsak, kendi takdirimize bağlı olarak, bu Web Sitesine (veya herhangi bir bölümüne) erişiminizi herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın askıya alma, kısıtlama veya sonlandırma hakkını saklı tutarız.

8. KULLANICI TARAFINDAN YÜKLENEN IÇERIK

8.1 Sizin tarafınızdan yüklenen içerik:

8.1.1 Web Sitesi aracılığıyla bize bilgi, metin, fotoğraf, grafik veya diğer içerikleri göndererek, bu tür materyalleri düzenlemek, kopyalamak, çoğaltmak, ifşa etmek, yayınlamak ve Web sitesinden kaldırmak dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, bu tür materyalleri kendi takdirimize bağlı olarak kullanma hakkını bize vermiş olursunuz.

8.1.2 Bu tür bir katkıyla ilgili olarak şunları garanti ediyorsunuz:

(a) geçerli yasalara ve bu Hükümlere uygun olduğunu;

(b) her bakımdan ve her zaman gerçek, doğru ve güncel olduğunu (aşağıdaki iletişim bilgileri aracılığıyla bizimle iletişime geçerek kişisel bilgilerinizi dilediğiniz zaman güncellememizi veya düzeltmemizi talep edebileceğinizi unutmayın);

(c) gerekli tüm lisansların ve/veya onayların alınmış olduğunu ve bu tür katkılarda bulunma hakkına sahip olduğunuzu; ve

(d) aksi belirtilmedikçe gizli olmadığını.
ve bu garantinin herhangi bir ihlali için bize karşı sorumlu olacağınızı ve bizi tazmin edeceğinizi. Bu, garantiyi ihlal etmenizin bir sonucu olarak uğradığımız her türlü zarar veya ziyandan sorumlu olacağınız anlamına gelir.
Web sitemizde yaptığınız herhangi bir paylaşımı kaldırma hakkına sahibiz.

8.1.3 İçeriğinizin güvenliğini sağlamaktan ve yedeğini almaktan yalnızca siz sorumlusunuz.

8.2 Diğer kullanıcılar tarafından yüklenen içerik:

8.2.1 Bu Web Sitesi, bülten panolarına ve sohbet odalarına (varsa) yüklenenler dahil olmak üzere, Web Sitesinin diğer kullanıcıları tarafından yüklenen bilgi ve materyalleri içerebilir. Bu bilgi ve materyaller bizim tarafımızdan doğrulanmamış veya onaylanmamıştır. Web sitemizde diğer kullanıcılar tarafından ifade edilen görüşler, görüşlerimizi veya değerlerimizi temsil etmemektedir.

9. YASAL YÜKÜMLÜLÜKLERİNİZ

9.1 Şunları onaylıyorsunuz:

9.1.1 yargı alanınızda reşit olma yaşının üzerinde olduğunuzu veya ebeveyninizin veya yasal vasinizin iznine sahip olduğunuzu; ve

9.1.2 Bu Hükümlerde belirtilen Web Sitesini kullanımınızla ilgili kısıtlamalara uyacağınızı.

9.2 Bu Hükümlerin herhangi bir ihlali veya ihlal şüphesi veya herhangi bir yasayı veya üçüncü bir tarafın haklarını ihlal etmeniz dahil olmak üzere, Web Sitesini kullanımınızla ilgili veya bundan kaynaklanan herhangi bir konuda üçüncü bir tarafça yapılan herhangi bir tazminat veya zarar talebi (bu tür tazminat veya zarar talebi ile ilgili yasal ücretler dahil) için bizi tazmin etmeyi kabul edersiniz.

10. YAYINLANAN BİLGİLERE GÜVEN

10.1 Web Sitemizdeki içerik yalnızca genel bilgi vermek için sağlanmıştır. Güvenmeniz gereken tavsiye niteliğinde değildir. Web Sitemizdeki içeriğe dayanarak herhangi bir adım atmadan veya herhangi bir adımdan kaçınmadan önce profesyonel tavsiye veya uzman tavsiyesi almalısınız.

10.2 Web Sitesinin ve içeriğinin, Web Sitesine bu tür içerikler yüklendiğinde doğru olmasını sağlamayı amaçlasak da, Web Sitesi ve içeriği değiştirilebilir ve geçerli yasa ve yönetmeliklerin izin verdiği ölçüde, Web Sitesindeki veya içeriğindeki bilgilerin doğru, eksiksiz veya güncel olduğuna dair hiçbir beyan ve taahhütte bulunmayız ve garanti vermeyiz (açık veya zımni).

10.3 Web Sitesindeki tüm içerik ve hizmetler "olduğu gibi" ve "mevcut olduğu şekilde" sağlanır ve geçerli yasa ve yönetmeliklerin izin verdiği ölçüde, herhangi bir beyan, taahhüt veya garanti olmaksızın yapılır.

10.4 Web Sitesinde yer alan herhangi bir bilgiyi güncelleme yükümlülüğümüz yoktur.

11. WEB SITEMIZI ASKIYA ALABILIR VEYA GERI ÇEKEBILIRIZ

11.1 Web Sitesinin, içeriğinin, Web Sitesi aracılığıyla sunulan her türlü özelliğin ve Web Sitesinde bulunan bilgilerin hatasız ve kesintisiz olmasını, hata ve virüs içermemesini sağlamayı amaçlasak da, internetin doğası gereği bunu garanti edemeyiz.

11.2 Web Sitesinin veya Web Sitesinde bulunan herhangi bir içeriğin her zaman kullanılabilir olacağını veya kesintisiz ve tam olarak çalışır durumda olacağını garanti veya taahhüt etmiyoruz. Web Sitemizin tamamının veya herhangi bir bölümünün kullanılabilirliğini ticari ve operasyonel nedenlerle askıya alabilir veya geri çekebilir veya kısıtlayabiliriz.

11.3 Sistem arızası, bakım veya onarım durumunda ya da kontrolümüz dışındaki makul nedenlerle Web Sitesine erişim geçici olarak ve önceden haber verilmeksizin askıya alınabilir.

11.4 Web sitesi, Birleşik Krallık'ta ikamet eden kişilere yöneliktir. Web Sitesine erişim veya Web Sitesinin kullanımı (içeriği, Web Sitesi aracılığıyla sunulan herhangi bir özellik veya fayda ya da Web Sitesinde bulunan herhangi bir bilgi dahil) bazı ülkelerde veya yargı alanlarında kanunla yasaklanmış olabilir. Web Sitesine eriştiğiniz veya Web Sitesini kullandığınız ülkenin geçerli tüm yasa ve düzenlemelerine uymaktan sorumlusunuz. Web Sitesinin (içeriği, Web Sitesi aracılığıyla sunulan herhangi bir özellik veya fayda ya da Web Sitesinde bulunan herhangi bir bilgi dahil) Birleşik Krallık dışındaki yerlerde kullanıma uygun veya hazır olduğunu garanti etmiyoruz.

12. TÜKETICI OLMANIZ DURUMUNDA SORUMLULUĞUMUZ

12.1 Lütfen Web Sitemizi yalnızca ev içi ve özel kullanım için sağladığımızı unutmayın. Web Sitemizi herhangi bir ticari amaç veya iş amacı için kullanmamayı kabul ediyorsunuz ve herhangi bir kar kaybı, iş kaybı, iş kesintisi veya iş fırsatı kaybından dolayı size karşı hiçbir sorumluluğumuz yoktur.

12.2 Sağladığımız kusurlu dijital içerik size ait bir cihaza veya dijital içeriğe zarar verirse ve bu durum makul özen ve beceriyi kullanmamamızdan kaynaklanırsa, hasarı onaracağız veya size tazminat ödeyeceğiz. Bununla birlikte, size ücretsiz olarak sunulan bir güncellemeyi uygulama tavsiyemizi izleyerek önleyebileceğiniz zararlardan ya da kurulum talimatlarını doğru bir şekilde takip etmemenizden veya bizim tarafımızdan önerilen asgari sistem gereksinimlerine sahip olmamanızdan kaynaklanan zararlardan sorumlu olmayacağız.

12.3 Grevler, lokavtlar veya diğer sektöre anlaşmazlıklar; sistemlerin veya ağ erişiminin bozulması; veya sel, yangın, patlama veya kaza dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, makul kontrolümüz dışındaki herhangi bir olay veya durum nedeniyle bu Hükümlerin herhangi bir ihlalinden dolayı size karşı hiçbir sorumluluğumuz olmayacaktır.

12.4 Aksine herhangi bir şey bulunsa bile, bunu yapmanın hukuka aykırı olduğu durumlarda size karşı sorumluluğumuzu hiçbir şekilde reddetmiyor veya sınırlamıyoruz (örneğin, ihmalimizden kaynaklanan ölüm veya kişisel yaralanma ya da sahtekârlık veya hileli yanlış beyan sorumluluğu). Bu Hükümlerdeki hiçbir şey yasal haklarınızı kısıtlamaz.

13. İŞLETME OLMANIZ DURUMUNDA SORUMLULUĞUMUZ

13.1 Madde 12.4 uyarınca ve geçerli yasaların izin verdiği ölçüde, öngörülebilir olsa bile, Sözleşmeden, haksız fiilden, yasal görevin ihlalinden kaynaklanan ya da Web Sitesine erişimden veya Web Sitesinin kullanımından kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan tüm sorumlulukları (yöneticilerimizin, direktörlerimizin, müdürlerimizin, üyelerimizin, hissedarlarımızın, çalışanlarımızın, temsilcilerimizin veya danışmanlarımızın sorumlulukları dahil) reddediyoruz; bu sorumluluklara sınırlayıcı olmamak koşuluyla şunlar dahildir:

13.1.1 Web Sitesi içindeki veya Web Sitesi ile ilgili herhangi bir bilgi veya materyaldeki yanlışlıklardan kaynaklanan zararlar;

13.1.2 bizim tarafımızdan gerçekleştirilen herhangi bir ihlalden kaynaklanmayan zararlar;

13.1.3 Web Sitesini kullanmanızdan veya Web Sitesine güvenmenizden kaynaklanan zararlar;

13.1.4 Web Sitesinin herhangi bir nedenle kullanılamamasından kaynaklanan zararlar;

13.1.5 Web Sitesinde yapılan herhangi bir beyan veya ifadeden kaynaklanan zararlar;

13.1.6 Web sitesindeki teknik hatalardan veya teknolojik olarak zararlı materyallerden kaynaklanan zararlar;

13.1.7 her türlü iş kaybı (kar, iş, gelir, sözleşme, beklenen tasarruf, veri, itibar, saygınlık, boşa yapılan harcama, iş kesintisi kaybı veya iş fırsatı kaybı dahil); ve

13.1.8 her türlü dolaylı veya sonuç itibariyle ortaya çıkan zarar veya Web Sitesine erişmeye ve Web Sitesini kullanmaya başladığınızda hem sizin hem de bizim için öngörülemeyen zararlar.

13.2 Yürürlükteki yasalar kapsamında mümkün olduğu ölçüde, Web Sitemiz veya Web Sitemizdeki herhangi bir içerik için geçerli olabilecek tüm zımni koşulları, garantileri, beyanları veya diğer hükümleri reddediyoruz.

13.3 Aşağıdakilerle ilgili veya bunlardan kaynaklanan her türlü zarar, maliyet, sorumluluk ve gider (makul avukatlık ücretleri dahil) için bizi ve yöneticilerimizi, direktörlerimizi, müdürlerimizi, üyelerimizi, çalışanlarımızı, temsilcilerimizi ve danışmanlarımızı tazmin edeceksiniz:

13.3.1 Web Sitesini veya Marka Web Sitelerini kullanımınız (ve ürün ve hizmetlerin ilgili kullanımı);

13.3.2 bu Hükümleri ihlal etmeniz;

13.3.3 herhangi bir yasayı veya herhangi bir üçüncü tarafın haklarını ihlal etmeniz; ve/veya

13.3.4 bilgilerinizi kullanmamız.

13.4 Aksine herhangi bir şeye bakılmaksızın, bunu yapmanın hukuka aykırı olduğu durumlarda size karşı sorumluluğumuzu hiçbir şekilde hariç tutmuyor veya sınırlamıyoruz (örneğin, ihmalimizden kaynaklanan ölüm veya kişisel yaralanma ya da sahtekârlık veya hileli yanlış beyan sorumluluğu).

14. KIŞISEL BILGILERINIZI NASIL KULLANABILIRIZ?

14.1 Geçerli veri koruma yasaları ve düzenlemelerine uygun olarak, gizliliğinizi korumayı ve yalnızca sizden topladığımız veya bize sağladığınız kişisel verileri kullanmayı taahhüt ediyoruz.

14.2 Kişisel verileri nasıl kullandığımız ve ilgili konular hakkında daha fazla bilgi için lütfen burada bulunan Gizlilik Bildirimimizi ve burada bulunan Tanımlama Bilgileri Politikamızı okuyun.

15. BU HÜKÜM VE KOŞULLARDAKİ DEĞİŞİKLİKLER

15.1 Sürekli olarak bu Web Sitesini iyileştirmenin yollarını arıyoruz. Bu nedenle, bu Hükümleri herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutuyoruz. Tüm bu değişiklikler Web Sitesinde yayınlandıktan sonra geçerli olacaktır. Bu Hükümlerde yapılan herhangi bir değişikliğin yayınlanmasından sonra Web Sitesini kullanmaya devam etmeniz durumunda bu tür değişiklikleri kabul etmiş sayılacağınız ve bunlara bağlı kalacağınız için, lütfen bu Hükümleri düzenli olarak tekrar ziyaret ettiğinizden ve gözden geçirdiğinizden emin olun.

16. SIZIN IÇIN GEÇERLI OLABILECEK DIĞER HÜKÜMLER

16.1 Bu Hükümler, Web Sitemizi kullanımınız için de geçerli olan aşağıdaki ek hükümlere atıfta bulunmaktadır:

16.1.1 Kişisel bilgilerinizin bizim tarafımızdan nasıl kullanıldığını ve haklarınızın neler olduğunu açıklayan Gizlilik Bildirimimiz.

16.1.2 Web sitemizdeki tanımlama bilgileri hakkında bilgi veren Tanımlama Bilgileri Politikamız.

16.2 Mal veya hizmet satın alımları için ve yarışmalar, promosyonlar veya diğer benzer özellikler dahil olmak üzere Web Sitesinin veya Marka Web Sitelerinin belirli kısımları veya özellikleri için ek hüküm ve koşullar geçerli olacaktır; bu hükümlerin tümü atıf yoluyla bu Hükümlerin bir parçası haline getirilmiştir. İlgili hizmetlere ilişkin olarak bizimle ve/veya markalarımızla etkileşime girdiğiniz anda sizi ek hüküm ve koşullara yönlendireceğiz. Lütfen geçerli hüküm ve koşulları dikkatlice okuyun. Bu Hükümler ile Web Sitesi veya diğer Marka Web Siteleri aracılığıyla sunulan bir hizmet için geçerli olan hükümler arasında bir çelişki olması durumunda, ilgili hizmet için geçerli olan hükümler, böyle bir çelişki ölçüsünde öncelikli olacaktır.

16.3 Bu politikaların, hüküm ve koşulların her biri zaman zaman değiştirilebilir ve bu tür değişiklikler Web Sitesinde yayınlandıktan hemen sonra veya bunlarla ilgili hükümlere uygun olarak (uygulanabilir olduğu üzere) yürürlüğe girer.

17. GENEL

17.1 İşletme olmanız halinde, bu Hükümler, Web Sitesinin kullanımıyla ilgili olarak sizinle aramızdaki tüm sözleşmeyi içerir. (Zaman zaman güncellenen) bu Hükümlerde yer almayan hiçbir beyan, ifade veya saik (sözlü veya yazılı) sizin veya bizim için bağlayıcı olmayacaktır.

17.2 Bu Hükümlerin herhangi bir maddesinin bir mahkeme veya düzenleyici tarafından yasa dışı, hükümsüz, geçersiz veya uygulanamaz olduğu tespit edilirse, diğer maddeler uygulanmaya devam edecek ve söz konusu madde, her bakımdan geçerli olan ve değiştirilen maddenin etkisine mümkün olduğunca yakın bir etkiye sahip olan başka bir madde ile değiştirilecektir.

17.3 Bu Hükümler, siz ve bizden başka hiç kimseye (iştiraklerimizden herhangi biri dahil) haklar vermeyi amaçlamaz. Bu Hükümlerin hiçbiri, 1999 tarihli Sözleşmeler (Üçüncü Tarafların Hakları) Yasası kapsamındaki herhangi bir yaptırım dahil (Birleşik Krallık'ta ikamet ediyorsanız) herhangi bir üçüncü tarafça uygulanamaz.

17.4 Bu Hükümler kapsamında yapmanız gereken herhangi bir şeyi yapmanız konusunda derhal ısrar etmezsek veya bu Hükümleri ihlal etmenizle ilgili olarak size karşı önlem almayı geciktirirsek, bu, bunları yapmak zorunda olmadığınız anlamına gelmez ve daha sonraki bir tarihte size karşı önlem almamızı engellemez.

18. GEÇERLİ YASA VE YARGI YETKİSİ

18.1 Sizinle bizim aramızda bu Hükümlerden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir ihtilaf durumunda, İngiltere ve Galler yasaları geçerli olacaktır.

18.2 Tüketiciyseniz ve İskoçya'da yaşıyorsanız, İskoç veya İngiliz mahkemelerinde yasal işlem başlatabilirsiniz. Tüketiciyseniz ve Kuzey İrlanda'da yaşıyorsanız, Kuzey İrlanda veya İngiliz mahkemelerinde yasal işlem başlatabilirsiniz.

18.3 Tüketiciyseniz ve İngiltere'de yaşıyorsanız veya işletme iseniz, bu Hükümlerden dolayı veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlığı (sözleşme dışı anlaşmazlıklar veya talepler dahil) çözmek için İngiliz mahkemeleri münhasır yargı yetkisine sahip olacaktır.

Bu hükümler en son 21 Mayıs 2018'de güncellenmiş olup bu tarihten itibaren geçerlidir.