Yağları Tam Olarak Çözmek İçin Ne Yapmalı?

Yağları Tam Olarak Çözmek İçin Ne Yapmalı?

Bulaşık makineleri durmadan çalışabilen, tüm mutfak işlerini bir çırpıda halledip size ekstra zaman kazandırabilen mutfak kahramanlarından biridir. Keyifli bir akşam yemeği ya da güne güzel başlamanızı sağlayacak zengin bir kahvaltı sofrasının kirli kalıntılarıyla yüzleşmek istemediğinizde bulaşık makineniz devreye girer ve size kirlilerle uğraşma zorluğu bırakmadan bulaşıkların icabına hemen bakıverir.

Lekeler Ve Yağlar Sizi Zorlayabilir !

Ancak tabi işler her zaman yolunda gitmeyebilir. Bulaşıklarınız matlaşabilir, yeterince temizlenmeyebilir ya da bulaşık makineniz bozulabilir. Her şey iyi güzel de böylesi sorunlarda ne yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Çoğu kişi olası sorunlarda ne yapacağını bilemez, sorunun nereden kaynaklandığını bulamaz ve ilk olarak hemen yetkili servise haber verir. Bulaşık makinesi problemlerinde elbette yetkili servise haber verilmelidir; ancak bazı durumlarda yeterli bilgiye sahip olursanız ön değerlendirme ve tespit yaparak sorunu kendiniz rahatlıkla çözebilirsiniz.

Örneğin çok baharatlı ya da çok yağlı yemeklerin tortusu bulaşıklarınızda kalmak için sizinle inatlaşabilir. Ne kadar bulaşık makinesinde yıkasanız da fayda etmez. Böyle durumlarda yağlı lekelerden kurtulmak için eskiden yağ sökücü gibi maddeler, bulaşık deterjanlarıyla birlikte kullanılırdı. Neyse ki artık Finish var. Yeni ve güçlendirilmiş Finish Quantum Max  tabletlerle, başka herhangi bir ürüne ihtiyaç duymadan yağ ve benzeri lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz.

Yağlar Neden Çözünmez?

Ek bilgi olarak bulaşıklarınızdaki yağın neden tam olarak çözünmediğine Finish’in rehberliğinde bakalım; 

  • Bulaşık makinenizin parçalarından biri bozuk olduğu için yeteri kadar temizlemiyor olabilir.
  • Bulaşık makinesine kapasitesinden fazla yükleme yapılmıştır, bu yüzden bulaşıklar yeteri kadar temizlenmeyebilir.
  • Bulaşıklar olması gerektiği gibi yerleştirilmemiş olabilir.
  • Su sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Fazla sert su ya da düşük su basıncı yağların çözünmesini engelliyor olabilir.
  • Parlatıcı ya da tuz eksik olabilir.

 Çözüm olarak; 

  • Çok kuru ve ağır lekelerde ön yıkama yapmadan kirleri sıyırın.
  • Mutlaka Finish Parlatıcı kullanın.
  • Bulaşık deterjanınızı iyi seçin. Finish kataloğunu inceleyerek kendinize uygun ürünü bulabilirsiniz. Yeni ve güçlendirilmiş Finish Quantum Max, tek bir tabletle tüm bulaşıklarınızı %100 temizliğe ulaştırır.
  • Bulaşık makinesi performansını artırmak için ayda bir Finish Hijyen Makine Temizleyici ile bulaşık makinenizi temizleyin.

Benzer İçerikler

Bulaşık Makinesi Hakkında Bilmedikleriniz

  Bulaşık makinesi hiç şüphesiz hayatımızı kolaylaştıran beyaz eşyalardan biri. Özellikle birkaç kişilik evlerde bulaşık gibi her gün, h...
Devamını oku

Cam Bardaklar ve Seramik Bardaklar Bulaşık Makinesin...

Cam Bardaklar ve Seramik Bardaklar Bulaşık Makinesinde Nasıl Yıkanmalı? Mutfak ve sofraların vazgeçilmezleri arasında bardaklar önemli y...
Devamını oku