Bulaşıkları Makineye Koymadan Önce Sudan Geçirme Efsanesi

Bulaşıkları Makineye Koymadan Önce Sudan Geçirme Efsanesi

Finish olarak eski alışkanlıklardan kolay vazgeçilmediğini biliyoruz. Bulaşık makinesine koymadan önce tabakları sudan geçirmek de sizde uzun süredir yerleşmiş bir alışkanlık olabilir. Ancak bulaşık makinenizin sandığınızdan daha fazlasını yapabileceğini hatırlamak önemlidir.

İşte Efsaneler ve Doğruları: 

Efsane:

Bulaşıklar makineye yerleştirilmeden önce sudan geçirilmezse yeterince temiz çıkmaz.

Doğrusu:

Bazılarımız bunu daha verimli bulsa da gerçekte bulaşıkları yerleştirmeden önce sudan geçirmek su tasarrufu açısından verimliliği düşürür. Bulaşık makineleri tabakların yıkama sonunda hijyenik temizliğe kavuşması için yüksek sıcaklıklarda yıkama yapar.

Tabaklarınızda çizgiler oluşuyorsa veya yemek artıkları kalıyorsa, makinenizin ihtiyacı Finish Parlatıcı olabilir. Finish Parlatıcı yemek artıklarının durulanması ve yüzey koruma dahil beş güçlü etkiye sahiptir.

Dikkate alınacak bir diğer husus ise, makinenizdeki bulaşık makinesi tuzunun miktarıdır; çok fazla tuz bulaşıklarda çizgi bırakır. Diğer yandan, bulaşık makinenizde hiç tuz kullanmıyorsanız, bulaşık makinenizdeki su  sertleştiğinde meydana gelen izler ve su lekeleri  sürekli bir problem olabilir. Finish Özel Tuz makinenizin temizleme etkisini arttırmak için suyu yumuşatmada etkilidir.

Efsane:

Bulaşıklarımı sudan geçirmezsem, masadan aldığım gibi bulaşık makinesine koyabilir miyim?

Doğrusu:

Bulaşık makinesine dizmeden önce tabaklardaki artık yemekleri çıkarmak önemlidir; böylece büyük yemek parçaları boruları tıkamaz, makinenizin su alması gibi sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz azalır. Makarna ve pirinç gibi "yapışkan" yemeklere ve salata yaprakları gibi yapraklı yiyeceklere ayrıca dikkat edilmelidir; bu tür yiyecekler görünmeyen yerlere gidebilir.

Ancak makinenizi hemen çalıştırmayacaksanız, yemek kalıntıları makinenizin kokmasına neden olabilir. Bu yüzden makinenideki yağları sökmek ve kokuları gidermek için makinenizi Finish Hijyen Makine Temizleyici ile ayda bir temizlemeniz gerektiğini unutmayın.

Efsane:

Ebeveynim bulaşık makinesine koymadan önce bulaşıkları sudan geçirirdi, ben de mi öyle yapmalıyım?

Doğrusu:

Bulaşık makineleri ebeveyninizin gençliğinden bu yana uzun bir yol kat etti ve modern bulaşık makineleri artık çok miktarda kirli bulaşığın çaresine bakacak şekilde tasarlanmıştır. Önceki yıllarda bulaşıkların temizleneceklerinden emin olmak için sudan geçirilirdi ancak ev aletlerindeki gelişmiş teknolojiyle birlikte artık makineler her zamankinden daha etkilidir. Bazı bulaşık makinelerinde bulaşıkların ne kadar yıkanmalarını gerektiğini tespit eden sensörler bile var; bu yüzden sudan geçirdiğinizde sensöre tabağı halihazırda görece temiz olduğu yanılgısına düşürürsünüz.

Artık yıkamadan önce neden sudan geçirmenize gerek olmadığı hakkında yukarıdaki maddeleri  okuduğunuza göre, bunu uygulamaya ne dersiniz?

Bulaşık makineleri sadece enerji ve elektrik faturalarından tasarruf sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çevre için su tasarrufu (ve cüzdanınız) açısından da çok daha iyidir. Tabakları makineye koymadan önce sudan geçirerek bulaşık makinesinin yapması gereken tüm yoğun işi siz üstlenmiş oluyorsunuz.

Bir ömür süren alışkanlıkları bırakmak zordur ancak bunlar faturalarınızı yükselterek zamanınızı harcıyorsa, değişiklik sizin açınızdan ve   evinizin bütçesi açısından uzun vadede faydalı olacaktır. Sudan geçirmek eskide kaldı; sudan geçirmeyin, fırçalayın. Tüm kirli tabakları Finish Quantum Max'a bırakın; çıkarması en zor, yanmış lekeler ve zorlu kirlerle başa çıksın.

Liquid error (snippets/product-item-ajax line 33): product form must be given a product

Liquid error (snippets/product-item-ajax line 33): product form must be given a product

Liquid error (snippets/product-item-ajax line 33): product form must be given a product

Liquid error (snippets/product-item-ajax line 33): product form must be given a product

Benzer İçerikler

Bulaşık Makinesi Hakkında Bilmedikleriniz

  Bulaşık makinesi hiç şüphesiz hayatımızı kolaylaştıran beyaz eşyalardan biri. Özellikle birkaç kişilik evlerde bulaşık gibi her gün, h...
Devamını oku

Cam Bardaklar ve Seramik Bardaklar Bulaşık Makinesin...

Cam Bardaklar ve Seramik Bardaklar Bulaşık Makinesinde Nasıl Yıkanmalı? Mutfak ve sofraların vazgeçilmezleri arasında bardaklar önemli y...
Devamını oku