Kireçli Suyu Olan Bir Bölgeye Yerleşmek

Kireçli su, yaşadığınız bölge hakkında konuşulurken duymuş olabileceğiniz bir terim. Kireçli su yerine sert su terimi de kullanılmaktadır. Sert su, şu anlama gelir: Suyunuzun tadı daha güzeldir ama bardaklarda beneklere, banyo yüzeylerinizde bir tabakaya ve bulaşık makinenizde elle temizlemeyi zorlaştıran bir tortuya yol açabilir.

Suyun Kireçli Olması Ne Anlama Gelir?

Su, başka minerallerin yanı sıra nispeten daha yüksek kalsiyum ve magnezyum seviyeleri içerdiğinde “kireçli” olur. Yani, suyun içinde ne kadar çok mineral olursa su o kadar sert olur. Sert su teriminin, sabunu köpürtmesini zorlamasından, yani esasen “sert olmasından” geldiği düşünülüyor.

Su Isıtıcı Etkisi

Sert suyun etkilerini görmenin en kolay yollarından biri, su ısıtıcınızın içine bakmaktır. Eğer sert suyu olan bir bölgede yaşıyorsanız bir süre sonra su ısıtıcınızın dibinde veya ısıtıcıda temizlenmediğinden yanlarda oluşan pul pul maddeyi fark edebilirsiniz. Zamanla, gördüğünüz tortu su ısıtıcısını ısıtan parçalara da etki edebilir ve onların verimliliğini azaltabilir. Su ısıtıcınız suyu yavaş kaynatabilir, sonunda bozulabilir.

Sert Su Tortusuyla Nasıl Baş Edilir?

Sert suyun bulaşık makinenizde iki sonucu olabilir: buğulu bardaklar ve kireç tortusu. Bu sorunla başa çıkmanın basit temizlik çözümlerinden evinize yeni su tankı almaya kadar birkaç yolu vardır.

. Finish Bulaşık Makinesi Tuzu, makinenin içindeki suyu yumuşatarak bulaşık makinenizdeki  ve bulaşıklarınızdaki kireç birikimlerinden kaçınmanıza yardımcı olabilir. Sert suyun bulaşıklarınızda bırakabileceği benekleri ve su lekelerini önleyerek temizleme performansını artırır.

. Finish Bulaşık Makinesi Tuzu, mükemmel ölçüde kuru sonuç almaya yardımcı olur, Finish Parlatıcı ile birlikte kullanıldığında yemek kalıntılarını ve su lekelerini ortadan kaldırır. Su lekelerini çıkararak size zaman kazandırır ve bulaşıklarınızda harika bir parlaklık yaratır.

Benzer İçerikler

Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?

Evlerin vazgeçilmezlerinden ve en sevilen yardımcılarından biri olan bulaşık makineleri de özel ilgi ister. Sizin için bulaşıklarınızı te...
Devamını oku

Bulaşık Makinesi Hakkında Bilmedikleriniz

  Bulaşık makinesi hiç şüphesiz hayatımızı kolaylaştıran beyaz eşyalardan biri. Özellikle birkaç kişilik evlerde bulaşık gibi her gün, h...
Devamını oku