Her bulaşık makinesinin performansı farklıdır. Benzer yapılara ve sistemlere sahip olsa da farklı marka ve modeller, farklı performans sunar. Bu nedenle bulaşık makinesi seçerken markanın ve modelin size sunduğu özellikleri iyi incelemelisiniz.

Eğer uzun süredir kullandığınız bulaşık makinesi iyi yıkamıyor ise endişe etmeyin, sorunun olası nedenlerini ve çözüm önerilerini sizin için derledik.

Bulaşık makinesi temiz yıkamıyor, neden?

Bulaşık makinenizden yeteri kadar verim alamamanızın birçok sebebi olabilir. İlk olarak şu soruya yanıt bulmanız gerekiyor; bulaşık makinenizi kaç yıldır kullanıyorsunuz? Kimi zaman bulaşık makinesi, uzun süreli kullanımdan kaynaklı olarak çeşitli arızalar verebilir. İlk olarak aşağıdaki önerilerimizi uygulamanızı, sorun hala devam ederse de teknik servisi aramanızı tavsiye ederiz. Eğer bu uygulamalardan sonuç alamazsanız, bulaşık makinenizde sizin de göremediğiniz teknik bir sorun olabilir demektir.

Bulaşıkların tertemiz olmamasının nedenleri

Sert su: Sorun sert sudan kaynaklanıyor olabilir.Suyun yapısı her yerde farklıdır. Suda eğer mineraller ve diğer maddeler fazlaysa, sert su ile karşı karşıya olabilirsiniz. Sert su ile mücadele etmek için Finish Tuz’u deneyebilirsiniz. Finish Tuz geliştirilen özel formülü ile bulaşık makinenizi sert suyun ve kirecin zararlı etkilerinden korur.

Yeterli parlatıcı ve tuz olmaması

Eğer hepsini bir arada barındıran bulaşık makinesi tableti kullanmıyorsanız, bulaşık makinenize eklediğiniz parlatıcı ve tuz yeterli olmayabilir. Parlatıcı eksikliğinde bulaşıklarınız mat ve sönük kalırken, tuzun eksikliği sert su nedeniyle bulaşıkların yeterince temizlenmemesine neden olabilir. Bunun için Finish Quantum Tablet’i öneriyoruz. Deterjan, parlatıcı ve tuzun bir arada olduğu Finish Quantum Tablet ile bulaşıklarınız mükemmel temizliğe ulaşır.

Bulaşık makinesi temizliği

Bulaşık makineniz bulaşıklarınızı temizliyor, peki siz bulaşık makinenizi temizliyor musunuz? Performansın düşmesini önlemek için bulaşık makinenizi ayda bir kez olmak üzere temizlemeye özen gösterin. Finish Makine Temizleyici, makinenizin filtre, pervane gibi önemli parçalarını temizler, daha temiz bulaşıklara, temiz makine ile kavuşmanızı sağlar.

Bulaşık makinesi yerleştirme:

Eğer bulaşık makinenizi çok dolduruyorsanız, makineniz bulaşıkları yeterli derecede temizleyemez. Bu nedenle bulaşıkları üst üste yığmadan, orta derecede makineye doldurmaya özen gösterin. Bulaşıklarınızda mükemmel parlaklık ve göz alıcı temizlik için Finish kataloğuna göz atarak, size uygun Finish ürünlerini seçebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Eyvah, Bulaşık Makinem Çalışmıyor!

Bulaşık makineleri oldukça ince işçilik ürünü karmaşık cihazlardır. Günlük yaşamınızda sık sık yardımınıza koşarlar ama bazen arızalanmal...
Devamını oku

Bulaşık Makinesi Su Almıyor mu?

Evde akşam yemeklerinden sonra siz de aynı şeyi düşünmüyor musunuz; bulaşık makinesi dünyanın en iyi icatlarından biri, evlerin, annelerd...
Devamını oku